Cup
Var: Kombihallen, Halmstad Arena IP
Form: Futsal på konstgräs med 7mannamål. 1 målvakt och 4 utespelare på plan, och max 5 avbytare
När: lördagen den 21 april 2012
Antal lag: Max 16 lag, först till kvarn gäller!
Anmälning senast: 6 april till [email protected]
Startavgift: 1200: -/lag Betalas till Bankgiro: 5262-4129, märk betalning med HDT-Cupen och företag/Lag Anmälan är giltig först efter inbetald startavgift.
Minst 4 matcher per lag.
Överskott av cupen går till Leikins ungdomsverksamhet!
Välkomna med er anmälan!
IF Leikin
Kristinehedsvägen 4
302 44 Halmstad
Telefon: 035-158202
Fax: 035-121202
[email protected]
www.leikin.se
Falkenberg vann LIBK:s cup
Finalen var till en början jämn, men sedan kunde Falkenbergarna ta över och slutligen vinna med klara 3-0. Man hade cupens bästa målvakt, bästa back och dessutom skyttekungen i sitt gäng (tyvärr vet jag inte vad killarna heter). Näst bästa Laholmslag blev Laholmsgnagarna med Niklas Vepsä i kassen. Cupen förflöt i år utan några större störningsmoment. Både spelare och publik skötte sig, även om det ibland var lite hetsigt, men det ska det ju vara. Det lär bli dagcup istället för nattcup även framöver.
//P.
INTERSPORT 13 DAGSCUP 7/1-12.
GRUPP A. GRUPP B. GRUPP C.
SBKW Ultras Brushorna Ferizaji
Kurdiska IF El Chinos Steve och Grabbarna
Veteranerna Kurdiska IF 2 FC Malmö
K-N-I-F-F De Tyngaste av de alla Laholmsgnagarna
FC Samba Ängelholms Young Boys FC Falkenberg
GRUPPSPEL. 12 Min/Match.
GRUPP.
09.00 SBKW Ultras-----Kurdiska IF A
09.15 Veteranerna-------K-N-I-F-F A
09.30 Brushorna--------El Chinos B
09.45 Kurdiska IF 2---------De Tyngaste av de alla B
10.00 Ferizaji---------Steve och Grabbarna C
10.15 FC Malmö--------Laholmsgnagarna C
10.30 FC Samba--------SBKW Ultras A
10.45 Kurdiska IF--------Veteranerna A
11.00 Ängelholms Young Boys-------Brushorna B
11.15 El Chinos--------Kurdiska IF 2 B
11.30 FC Falkenberg--------Ferizaji C
11.45 Steve och Grabbarna----FC Malmö C
12.00 K-N-I-F-F--------SBKW Ultras A
12.15 Kurdiska IF--------FC Samba A
12.30 De Tyngaste av de alla--------Brushorna B
12.45 El Chinos--------Ängelholms Young Boys B
13.00 Laholmsgnagarna------Ferizaji C
13.15 Steve och Grabbarna--------FC Falkenberg C
13.30 Veteranerna--------SBKW Ultras A
13.45 K-N-I-F-F--------FC Samba A
14.00 Kurdiska IF 2--------Brushorna B
14.15 De Tyngaste av de alla--------Ängelholms Young Boys B
14.30 FC Malmö--------Ferizaji C
14.45 Laholmsgnagarna------FC Falkenberg C
15.00 Kurdiska IF--------K-N-I-F-F A
15.15 FC Samba--------Veteranerna A
15.30 El Chinos--------De Tyngaste av de alla B
15.45 Ängelholms Young Boys--------Kurdiska IF 2 B
16.00 Steve och grabbarna------Laholmsgnagarna C
16.15 FC Falkenberg-------FC Malmö C
KVARTSFINAL. 15 min/match.
16.40 A 1 ---------Näst Bästa 3:an
17.00 B 2----------C 2
17.20 C 1----------A 2
17.40 B 1----------Bästa 3:an
SEMIFINAL. 15 min/match.
18.00 Segraren A 1/N.B 3:an--------B 2/C 2
18.20 Segraren C 1/A 2--------B 1/Bästa 3:an
FINAL. 15 min/match.
18.45 Vinnarna i Semin.
19.15 PRISUTDELNING.