Inför helgen
Fredag:
Trean:
LFK-IS Halmia kl 19:00, Glänninge Park
Femman:
BKW-SIF kl 19:00, Wallevi
Sexan:
Simlångsdalens IF-GIF/VIF kl 19:00, Simlångsdalens IF
Lördag:
Damettan:
LFK-Älmhults IF kl 14:00, Glänninge Park
RGIF-Sennans IF kl 14:00, Björkvallen
Söndag:
Femman:
VBoIS-LTIK kl 14:00, Våxtorps IP
Sexan:
Sperlingsholm/Skuggan BK-K/HFF kl 12:00, Sperlingsholms IP
Damfyran:
Tofta GIF-FC Lagan kl 17:00, Lindvallen
//P.
Resultat onsdag
Sexan:
Skogaby BK-Hasslövs IS 4-4 (0-4)
Mål SBK: Albin Andersson 2, Mattis Kindblom, Måns Sjöstrand
Mål HIS: Robert Persson 3, Alexander Leandersson
Damtrean:
Norvalla IF-K/HFF 4-2 (2-1)
Mål K/HFF: Johanna Carlsson 2
//P.
YBK föll
Resultat tisdag:
Snöstorp Nyhem FF-Ysby BK 3-1 (1-0)
Mål YBK: Rasmus Liedman
//P.
LFK till DM-semi
DM:
IF Leikin-Laholms FK 2-3 (2-2)
Mål LFK: Ludvig Larsson, Hasanen Nazar, Teo Svensson
Läs om matchen här.
//P.
Resultat onsdag och torsdag
Onsdag:
Femman:
SIF-Hyltebruks IF 3-4 (2-2)
Mål SIF: Simon Olsson, Jonatan Jacobsson, Petter Gustafsson
VBoIS-Vapnö IF 0-5 (0-1)
Sexan:
HIS-Sennans IF 1-3 (1-1)
Mål HIS: Tim Andersson
SBK-YBK 1-0 (1-0)
Mål SBK: Arnon Khamphuak
Torsdag:
Trean:
LFK-Åsa IF 4-1 (2-1)
Mål LFK: Edmond Tasimder 2, Adam Vernersson, Lucas Ragnarsson
Läs om matchen här.
Femman:
BKW-LTIK 0-4 (0-0)
Mål LTIK: Simon Vedin, Patrik Landström, Victor Johansson, Erik Hansson
Sexan:
RGIF-Oskarström IS 1-6 (1-3)
Mål RGIF: Olle Günther Hanssen
Sperlingsholm/Skuggan BK-GIF/VIF 4-0 (2-0)
Damtrean:
K/HFF-Snöstorp Nyhem FF 3-0 (3-0)
Mål K/HFF: Rebecca Andersson, Vendela Markow, Hannah Nilsson
Damfyran:
FC Lagan-Tvååkers IF 1-2 (1-0)
Mål FCL: Ida Pettersson
//P.
Inför helgen
Onsdag:
Femman:
SIF-Hyltebruks IF kl 19:00, Gröningen
VBoIS-Vapnö IF kl 19:00, Våxtorps IP
Sexan:
HIS-Sennans IF kl 19:00, Hasslövs IP
SBK-YBK kl 19:00, Skogaby IP
Torsdag:
Trean:
LFK-Åsa IF kl 19:30, Glänninge Park
Femman:
BKW-LTIK kl 19:00, Wallevi
Sexan:
RGIF-Oskarström IS kl 18:45, Björkvallen
Sperlingsholm/Skuggan BK-GIF/VIF kl 19:00, Sperlingsholms IP
Damtrean:
K/HFF-Snöstorp Nyhem FF kl 19:00, Kornhults IP
Damfyran:
FC Lagan-Tvååkers IF kl 19:00, Lilla Tjärby IP
//P.
Kryss för LFK
Damettan:
IS Halmia-Laholms FK 3-3 (2-2)
Mål LFK: Maja Ljungberg, Ida Axelfdal, Milly Göstasson
Läs om matchen här.
//P.
Resultat helgen
Fredag:
Femman:
LTIK-Trönninge IF 1-2 (0-1)
Mål LTIK: Simon Vedin
Går att läsa om matchen på LTIK:s hemsida. Länk i länklistan.
Getinge IF-VBoIS 9-0 (5-0)
Hyltebruks IF-BKW 5-1 (2-0)
Mål BKW: Besart Mazreku
Sexan:
YBK-Sperlingsholm/Skuggan BK 2-3 (1-1)
Mål YBK: Simon Svanberg 2
Lördag:
Damettan:
LFK-Färjestadens GoIF 3-2 (2-1)
Mål LFK: Ida. Axeldal, Blerina Mazreku, självmål
Femman:
IS Örnia-SIF 1-0 (0-0)
Sexan:
GIF/VIF-RGIF 2-1 (0-1)
Mål RGIF: Måns Bertilsson
Mål GIF/VIF: Ludvig Persson, Dren Berisha
Söndag:
Trean:
Kortedala IF-LFK 0-9 (0-7)
Mål LFK: Edmond Tasimder 4, Hamodi Wasmy 2, Adam Vernersson, Stefan Radovanovic, Rasmus Vångendal
Sexan:
Sennans IF-SBK 1-2 (0-1)
Mål SBK: Fidan Thaqi, Arnon Khamphuak
Dammtrean:
Lerkils IF-K/HFF 3-2 (3-1)
Mål K/HFF: Johanna Carlsson 2
//P.
Inför helgen
Fredag:
Femman:
LTIK-Trönninge IF kl 19:00, Lilla Tjärby IP
Getinge IF-VBoIS kl 19:00, Getinge IP
Hyltebruks IF-BKW kl 19:00, Örnvallen
Sexan:
YBK-Sperlingsholm/Skuggan BK kl 19:00, Munkavallen
Lördag:
Damettan:
LFK-Färjestadens GoIF kl 14:00, Glänninge Park
Femman:
IS Örnia-SIF kl 12:00, Alevallen
Sexan:
GIF/VIF-RGIF kl 13:00, Veinge IP
Söndag:
Trean:
Kortedala IF-LFK kl 14:00, Kortedalavallen
Sexan:
Sennans IF-SBK kl 13:00, Sennans IP
Damtrean:
Lerkils IF-K/HFF kl 17:00, Ledets IP
//P.
Resultat torsdag
Sexan:
K/HFF-HIS 3-1 (1-1)
Mål K/HFF: Viktor Ottosson, Henrik Fridberg, Linus Nilsson
Mål HIS: Robert Persson
Damfyran:
Oskarström IS-FC Lagan 1-0 (1-0)
//P.
Resultat måndag
Resultat måndag:
Femman:
BK Walldia-HÅFF 1-5 (1-3)
Mål BKW: Besart Mazreku
Damtrean:
Kornhult/Hishult FF-Trönninge IF 3-5 (2-1)
Mål K/HFF: Vendela Markow 3
//P.
Resultat helgen
Fredag:
Femman:
Trönninge IF-SIF 3-2 (1-0)
Mål SIF: Erik Moberg, Petter Gustafsson
Lördag:
Trean:
LFK-Ytterby IS 1-4 (0-2)
Mål LFK: Lucas Ragnarsson
Söndag:
Damettan:
Södra Sandby IF-LFK 4-2 (1-1)
Mål LFK: Ida Axeldal 2
Sexan:
Sperlingsholm/Skuggan BK-HIS 9-0 (5-0)
Oskarström IS-GIF/VIF 6-1 (3-1)
Mål GIF/VIF: Dren Berisha
Damfyran:
FC Lagan-SRG Himledalen 1-1 (0-0)
Mål FCL: Ida Pettersson
//P.
Inför helgen
Fredag:
Femman:
Trönninge IF-SIF kl 18:30, Tuvasvallen
Lördag:
Trean:
LFK-Ytterby IS kl 14:00, Glänninge Park
Söndag:
Damettan:
Södra Sandby IF-LFK kl 18:00, Södra Sandby IP
Sexan:
Sperlingsholm/Skuggan BK-HIS kl 12:00, Sperlingsholms IP
Oskarström IS-GIF/VIF kl 13:00, Esperedsvallen
Damfyran:
FC Lagan-SRG Himledalen kl 17:00, Veinge IP
//P.
Resultat onsdag
Femman:
Vapnö IF-LTIK 3-2 (1-0)
Mål LTIK: Otto Björnsson, Oskar Hemhagen
Läs om matchen här.
VBoIS-Hyltebruks IF kl 19:00, Våxtorps IP
Framflyttad då Våxtorp hade 15 återbud inför matchen.
Sexan:
RGIF-K/HFF 2-3 (0-1)
Mål RGIF: Noak Nilsson, Martin Larsson
Mål K/HFF: Viktor Ottosson 2, Linus Nilsson
Simlångsdalens IF-YBK 2-3 (0-1)
Mål YBK: Simon Svanberg 2, Otto Nilsson
//P.
Matcher onsdag
Femman:
Vapnö IF-LTIK kl 19:00, Vapnö IP
VBoIS-Hyltebruks IF kl 19:00, Våxtorps IP
Sexan:
RGIF-K/HFF kl 19:00, Björkvallen
Simlångsdalens IF-YBK kl 19:00, Simlångsdalens IP
//P.
Resultat helgen
Fredag:
Damettan:
LFK-BK Astrio 4-2 (0-2)
Mål LFK: Maja Ljungberg 2, Isabelle Axeldal, Linnea Nilsson
Femman:
LTIK-Getinge IF 3-0 (2-0)
Mål LTIK: Victor Johansson 2, Patrik Landström (straff)
Sexan:
HIS-RGIF 0-1 (0-1)
Mål RGIF: Olle Günther Hanssen
K/HFF-Snöstorp Nyhem FF 1-3 (1-0)
Mål K/HFF: Viktor Ottosson
SBK-Sperlingsholm/Skuggan BK 1-5 (0-3)
Mål SBK: Andreas Strömberg
YBK-Oskarström IS 0-1 (0-1)
Lördag:
Trean:
Vejby IF-LFK 1-2 (0-1)
Mål LFK: Edmond Tasimder, Hamodi Wasmy
Måndag:
Damtrean:
K/HFF-Hyltebruks IF 6-0 (2-0)
Mål K/HFF: Johanna Carlsson 2 (en straff), Vendela Markow, Sofia Nilsson, Linnea Fager, Felicia Eriksson
//P.
Inför helgen
Fredag:
Damettan:
LFK-BK Astrio kl 19:00, Glänninge Park
Femman:
LTIK-Getinge IF kl 19:00, Lilla Tjärby IP
Sexan:
HIS-RGIF kl 19:00, Hasslövs IP
K/HFF-Snöstorp Nyhem FF kl 19:00, Kornhults IP
SBK-Sperlingsholm/Skuggan BK kl 19:00, Skogany IP
YBK-Oskarström IS kl 19:00, Munkavallen
Lördag:
Trean:
Vejby IF-LFK kl 12:00, Vejby IP
Måndag:
Damtrean:
K/HFF-Hyltebruks IF kl 16:00, Kornhults IP
//P.
Resultat torsdag
Femman:
SIF-Andersbergs IK 1-5 (0-3)
Mål SIF: Petter Gustafsson
BKW-Trönninge IF 0-3 (0-1)
IS Örnia-VBoIS 2-0 (1-0)
//P.