Frimånaden summerad
Trean:
Laholms FK
IN: Felix Albrektsson (Snöstorp Nyhem FF), Oskar Hemhagen (Genevad/Veinge IF), Linus Wikander (Högaborgs BK), Jonathan Roslund (BK Walldia), Besfort Shulemaja (Snöstorp Nyhem FF)
UT: Hannes Persson (flytt pga studier), Anton Gunnarsson (flytt pga studier), Martin Andersson (BK Astrio), Lucas Alsbjer (Ysby BK)
Femman:
Genevad/Veinge IF
IN: Melker Rydhög Svensson (Trönninge F), Visar Demaj (Ränneslövs GIF), Besart Mazreku (BK Walldia), Simon Andersson (Knäreds IK), William Åberg (Snöstorp Nyhem FF)
UT: Oskar Hemhagen (Laholms FK), Jonathan Ohlqvist (Skogaby BK)
Kornhult/Hishult FF
IN: Oliwer Nilsson (Strömsnäsbruks IF), Mustafa Salem (Skogaby BK), Ahmad Khaled (Skogaby BK), Morgan Johansson (Markaryds IF)
UT: Nicolas Cadjo (FC Örkelljunga), Peter Åberg (Laholms FK Akademi)
Sexan:
Hasslövs IS
IN: Jonathan Pihl (Knäreds IK), Joel Åkesson (Knäreds IK), Joel Cronqvist (BK Walldia), André Svensson (Skottorps IF), Ludvig Lindqvist (Skottorps IF)
UT: Simon Johansson (Våxtorps BoIS)
Knäreds IK
IN: –
UT: Jonathan Pihl (Hasslövs IS), Joel Åkesson (Hasslövs IS), Simon Andersson (Genevad/Veinge IF), Markus Åkesson (IF Centern), Sebastian Ceder (IF Centern), Anton Carlsson (IF Centern)
Lilla Tjärby IK
IN: Anton Herrstedt (Snöstorp Nyhem FF), Robin Wagnemark (Snöstorp Nyhem FF), Dennis Wernebäck (Snöstorp Nyhem FF), Jack Wennström (Ränneslövs GIF), Richard Comnell (Vapnö IF)
UT: Conny Strömberg (Skogaby BK), Linus Jerkesten (Sennans IF), Anders Thid (Sennans IF), Egzon Avdiu (BK Walldia)
Ränneslövs GIF
IN: Ibrahim Zed (uppehåll, Ysby BK)
UT: Visar Demaj (Genevad/Veinge IF), Jack Wennström (Lilla Tjärby IK), Pierre Nilsson (IF Centern)
Sjuan:
BK Walldia
IN: Festim Nuredini (uppehåll, Trönninge IF), Miridon Berisha (uppehåll, Lilla Tjärby IK), Rinor Ajvaci (Ysby BK), Qerim Mustafa (klubblös), Alban Zeqiraj (klubblös), Leorent Ramadani (Laholms FK U), Ahmad Namou (klubblös), Mirsad Shehmehmedivic (uppehåll, Knäreds IK), Mirzet Shehmehmedivic (uppehåll, Ysby BK), Egzon Avdija (Lilla Tjärby IK), Azem Peci (Skogaby BK)
UT: Johan Green (Skottorps IF), Petter Gustafsson (Skottorps IF), Emil Gustafsson (Skottorps IF), Robert Andersson (Skottorps IF), Andreas Martinsson (Skogaby BK), *Johan Agnvall (Skogaby BK), Simon Nilsson (Skogaby BK), Besart Mazreku (Genevad/Veinge IF), Bujar Mazreku (BK Astrio), Jonathan Roslund (Laholms FK), Joel Cronqvist (Hasslövs IS)
Laholms FK Akademi
IN: Spelare skrivs över från Laholms FK inför DM.
UT: –
Skogaby BK
IN: Conny Strömberg (Lilla Tjärby IK), Jonathan Ohlqvist (Genevad/Veinge IF), Kastriot Hajzeri (uppehåll, BK Walldia), Mustafa Abbasi (klubblös)
UT: Mustafa Salem (Kornhult/Hishult FF)
* Tre spelare står som minusposter hos BKW till SBK. Dessa finns dock inte på SBK:s pluslista, än. De har inte bestämt sig om framtiden och spelar kanske inte alls under 2017.
Skottorps IF
IN: Robert Andersson (BK Walldia), Emil Gustafsson (BK Walldia), Petter Gustafsson (BK Walldia), Johan Green (BK Walldia)
UT: Oscar Gustafsson (Båstads GIF), André Svensson (Hasslövs IS), Ludvig Lindqvist (Hasslövs IS)
Våxtorps BoIS
IN: Simon Johansson (Hasslövs IS), Joel Bengtsson (uppehåll, senast BK Walldia)
UT: Calle Netterström (Västra Karup IF), Oskar Nilsson (Västra Karup IF), Lucas Persson (Ödåkra IF), Anton Efraimsson (LFK Akademi)
Ysby BK
IN: Lucas Alsbjer (Laholms FK), Godor Mohammed (Genevad/Veinge IF), Filip Bergström (klubblös), Tobias Allard (FC Björnligan), Nils Carlsson (comeback)
UT: –
//P.