Frimånaden summerad

Division 3   

Laholms FK:  


Ut: Felix Albrektsson (BK Astrio), Jonatan Eriksson (Tvååkers IF), Oskar Hemhagen (Lilla Tjärby IK), Lucas Pettersson (d.o.), Linus Wikander (Genevad/Veinge IF), Zett Wyke (d.o.) 

  
In: Daniel Radovanovic (Snöstorp Nyhem FF), Otto Nilsson (Ysby BK), Melvin Sjöland (U17), Ludvig Gustafsson (LFK Akademin), Viggo Persson (d.o.), Erik Gunnarsson (d.o.), Edvin Frick (d.o.), Max Sjöstrand (d.o.), Markus Johansson (d.o.)   

Division 4   

Genevad/Veinge IF:   

Ut: Rateb Kaaka (Skogaby BK), Simon Andersson (Knäreds IK), Besart Mazreku (slutar)   

In: Samuel Markow (Kornhult/Hishult FF), Lucas Alsbjer (Ysby BK), Ibrahim Zed (Ränneslövs GIF), Malte Croon (Våxtorps BoIS), Kushtrim Veseli (Andersbergs IK), Linus Wikander (Laholms FK), Zett Wyke (d.o.)   

Division 6   

Kornhult/Hishult FF:   

Ut: Samuel Markow (Genevad/Veinge IF), Andreas Werner Bertilsson (Hjärnarps GIF)   

In: Rasmus Jönsson (Markaryds IF), Robin Jönsson (d.o.), Filip Hägg (d.o.), Daniel Mjölsvik (Råstorp/Timsfors IF), Arber Selmani (d.o.)    

Lilla Tjärby IK:    

Ut: Dennis Wernebäck (Kvibille BK)   

In: Oskar Hemhagen (Laholms FK), Lucas Pettersson (d.o.), Felix Pettersson (Laholms FK U17), Andrée Pettersson (IS Halmia), Victor Johansson (Laholms FK Akademi), Andreas Martinsson (uppehåll, senast BK Walldia)   

Hasslövs IS:   

Ut: –   

In: Mikael Alm (Båstads GIF), Besar Braha (FC Törnrosen)    

Laholms FK Akademi:   

Ut: Victor Johansson (Lilla Tjärby IK), Ludvig Gustafsson (Laholms FK), Viggo Persson (d.o.), Erik Gunnarsson (d.o.), Edvin Frick (d.o.), Max Sjöstrand (d.o.), Markus Johansson (d.o.)   

In: Edvin Mattsson (Laholms FK U17), Erik Johannessen (d.o.), Anton Wennström (d.o), Albin Fransson (d.o.), Noah Törnkvist (d.o.), Adam Vernersson (d.o.), Viggo Dahl (d.o.), Christian Sgariglia (d.o.), Drilon Gjinovci (d.o.), Mathias Nilsson (d.o.), Oscar Liedman (d.o.), Patrik Landström (d.o.), Simon Svanberg (d.o.), Granit Callaku (d.o.), August Söderström (d.o.), William Sandberg (uppehåll, senast Knäreds IK)   

Skottorps IF: 

Ut: Fredrik Gustafsson (Båstads GIF)  

In: Simon Nilsson (uppehåll, senast BK Walldia), Johan Agnvall (d.o.), Eric Lindberg (uppehåll, senast Våxtorps BoIS)   

Division 7:   

Ränneslövs GIF:    

Ut: Ibrahim Zed (Genevad/Veinge IF), Alexander Hansson (Våxtorps BoIS)   

In: Niklas Ternander (Våxtorps BoIS), Martin Måbring (BK Walldia), Jacob Pålsson (BK Walldia), Jesper Hansson (Laholms FK B), Håkan Svensson (BK Skjutet), Linus Karlander (Bovallstrands IF)  

Ysby BK:   

Ut: Otto Nilsson (Laholms FK), Lucas Alsbjer (Genevad/Veinge IF), Nils Carlsson (slutar)

In: Robin Bertinsson (Laholms FK B), Mårten Fridolf (d.o.), Regnaris Bergmanis (d.o.), Mahmoud Alsheik (d.o.), William Hjelm, (d.o.), Ibrahim Laith (d.o.), Axel Nilsson (d.o.), Abdul Hazawa (d.o.), Osama Ibrahim (d.o.), Theo Athanasiadis (d.o.)   

Våxtorps BoIS:    

Ut: Malte Croon (Genevad/Veinge IF), Jonas Svantesson (Båstads GIF), Niklas Ternander (Ränneslövs GIF)   

In: Alexander Hansson (Ränneslövs GIF)    

Skogaby BK:   

Ut: Måns Torstensson (flyttar pga studier), Anders Petersson (slutar)   

In: Nderim Peci (BK Walldia), Kenan Ramadani (d.o.), Rateb Kakaa (Genevad/Veinge IF), Saed Mohamed (Laholms FK U17)   

Knäreds IK:  

Ut: –   

In: Vilmer Andersson (Laholms FK U17), Simon Andersson (Genevad/Veinge IF) 


Kommentarer
Postat av: Anonym

YBK blir starka i år!

2017-12-21 @ 04:04:05
Postat av: Anonym

Hur ser alianscupen ut? Är grupper och sånt klart eller?

2017-12-21 @ 08:32:39
Postat av: Anonym

Bra jobb P! Allianscupens grupper var väl i Lt för över en månad sen?

2017-12-21 @ 13:20:22
Postat av: Anonym

Okej det har jag missat, har någon alla grupper så kan dom gärna få skriva det här.

2017-12-21 @ 17:27:14

Kommentera inlägget här:

Namn:
Kom ihåg mig?

E-postadress: (publiceras ej)

URL/Bloggadress:

Kommentar:

Trackback
RSS 2.0